Про перебування делегації ВУЛТ у Німеччині (Фрайбург – Мюнхен, 22-25 травня 2017 р)

22-24 травня делегація Всеукраїнського Лікарського Товариства, до якої входили голова правління ВУЛТ, доктор Микола Тищук, і член правління Одеської КО ВУЛТ, доктор Наталія Ведмицька, взяла участь у 120-й Асамблеї Німецької лікарської асоціації (БАЕК) яка відбулась в м.Фрайбург (Земля Баден-Вюртемберг). 

1

24 травня члени делегації ВУЛТ мали також зустріч у Мюнхені з активом Українського Лікарського товариства в Німеччині на чолі з новообраним Головою товариства, Доктором Володимиром Морозом. В цій зустрічі брали участь багатолітній очільник УЛТ в Німеччині, доктор Ігор Гарабач, і голова Об’єднання українських організацій в Німеччині – пані Леся Шрамко.

Окраса українського лікарства Німеччини: Оксана Вовк-Дебрицька, Олександра Шааде, Марта Телішевська,Раїса Козуб
Окраса українського лікарства Німеччини:
Оксана Вовк-Дебрицька, Олександра Шааде,
Марта Телішевська,Раїса Козуб

Сьогодні в Німецькій лікарській асоціації, вочевидь одній з найповажніших лікарських спільнот Світу, об’єднано більш, ніж 470 тисяч лікарів. Природно, що традиційний (вже 10-й поспіль) візит української делегації був корисним і повчальним. Цьогоріч, топ-темами Днів Лікаря (Arztetag – це інша назва щорічної Асамблеї німецьких лікарів), крім традиційних питань Асамблеї, у зв’язку із новим антитерористичним законодавством були питання лікарської таємниці і соціальної справедливості. Хоча ці та інші питання Днів Лікаря є важливими не лише для німецьких  лікарів, все ж, основна увага української делегації була сконцентрована на організації роботи лікарського самоврядування. Цьому сприяло активне спілкування з нашими колегами з Німеччини і та інших країн.

Урочисте відкриття Німецької Лікарської Асамблеї, 2017
Урочисте відкриття Німецької Лікарської Асамблеї, 2017

Для участі в Асамблеї  прибуло 28 делегацій з більшості Європейських країн, а також з Японії, Ізраїлю і Бразилії, отже,  ми мали можливості  обговорити ширше коло питань з очільниками лікарських організацій Польщі, Угорщини, Словаччини, Австрії, Албанії,  Японії, Ізраїлю та інших країн.

Початок роботи
Початок роботи

Під час Асамблеї делегація ВУЛТ провела переговори очільником відділу іноземних зв’язків БАЕК, давнім другом ВУЛТ, Доктором Раміном Парса-Парсі і Доктором Доменом Поднаром стосовно подальшого розширення співпраці  з Бундезерцтекамер. Центральною темою перемовин була співпраця щодо запровадження в Україні дієвого лікарського самоврядування.  Це є дуже важливим моментом, оскільки ми на порозі прийняття закону про лікарське самоврядування,  нарешті зареєстровано відповідний законопроект.  Для його доопрацювання і промоції розпочала роботу Міжнародна експертна група з запровадження лікарського самоврядування в Україні (МЕГ). Перша очна робоча сесія цієї групи відбулась у Києві 1-2 червня 2017. До МЕГ долучися згаданий вище Домен Поднар, а також 2-е польських колег.  Для того, щоб лікарське самоврядування  реально відбулося має бути виконана велика, точніше величезна,  організаційна робота. Це потребує великих зусиль, залучення багатьох людей у всіх регіонах, фінансових та інших ресурсів.  В цій роботі для нас є дуже цінною підтримка наших німецьких і польських колег. Крім роботи експертів ми очіуємо на візит делегацій Польської ізби лєкарської і Німецької лікарської палати  (Бундесерцтекамер) на черговий XVI З’їзд ВУЛТ, який відбудеться 28-вересня – 01 жовтня в м. Кам’янці –Подільському.

4
Українська делегація

Medicus medico amicus est!

Про Німецьке Лікарське Товариство

Німецьке Лікарське Товариство (Бундесерцтекамер) є центральною організацією в системі лікарського самоврядування (ЛСВ) в Німеччині.

Як об’єднана асоціація національних лікарських палат (Landesärztekammer), Бундесерцтекамер представляє інтереси  470 422  лікарів (дані на 31/12/2013) відносно  професійної політики, та відіграє активну роль в формуванні позицій в сфері охорони здоров’я та соціальної і законодавчих процесах.

Німецьке Лікарське Товариство  походить від Робочої Групи Західного Німецького Лікарського Товариства, заснованого в 1947 р.

Сьогодні, Німецьке Лікарське Товариство є об’єднаною асоціацією 17 Державних палат лікарів. Це саме по собі є об’єднання без прав юридичної особи, і кожен лікар тільки побічно є членом НЛТ через обов’язкове членство в його або її місцевої Державної палати лікарів.

РОЛЬ НЛТ

Забезпечення належного медичного обслуговування населення шляхом постійного обміну досвідом між Державними Палатами лікарів і координації їх цілей і діяльності.

Культивування почуття єдності серед усіх лікарів, які практикують в Німеччині, консультуючи і інформуючи їх про всі важливі процеси і види діяльності, що мають відношення до медичної професії, охорони здоров’я і суспільства.

Досягнення найбільш рівномірного можливого регулювання професійних обов’язків і принципів для медичної практики у всіх областях.

Захист професійних інтересів медичних працівників в питаннях, які виходять за рамки юрисдикції однієї Федеральної землі. Контакт з федеральним урядом, Bundestag і Bundesrat (дві палати парламенту) і політичних партій.

Доведення точки зору медичної професії, з питань, що стосуються політики в галузі охорони здоров’я та медицини.

Просування безперервного медичного розвитку.

Сприяння забезпеченню якості.

Встановлення і підтримка налагоджених відносин з медичними асоціаціями і медичним науковим співтовариством за кордоном.

Спостереження за, зокрема, регулювання:

Професійного кодексу (Berufsordnung), який регулює етичні та професійні обов’язки лікарів між собою і пацієнтами.

Правил професійної освіти (Weiterbildungsordnung), які визначають зміст, тривалість і мету навчання спеціальності і спеціальні вказівки.

Залиште свій коментар

коментарів

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>