Стартувала Всеукраїнська кампанія «Захисти пацієнта – допоможи лікарю»

22141113_257447688109663_3864168585754424501_n02 жовтня 2017 року в Міжнародний День Лікаря стартувала Всеукраїнська кампанія «Захисти пацієнта – допоможи лікарю». Метою кампанії є привернення уваги суспільства, Народних депутатів і Уряду до проблем охорони здоров’я і лікарської діяльності та вимога запровадження лікарського самоврядування.


01 жовтня 2017 року в м. Кам’янці-Подільському завершив свою роботу ХVІ З’їзд Всеукраїнського Лікарського Товариства (ВУЛТ).

Вперше за 27 років новітньої історії[1] З’їзд загальнонаціональної організації всіх лікарів проводився не в обласному центрі і в місті, де немає медичного університету. Це тому, що на Хмельниччині діє одна із найактивніших крайових організацій ВУЛТ, і тому, що минає 100 років з часу створення історичної попередниці ВУЛТ – Всеукраїнської Спілки Лікарів[2].

Відповідно З’їзд розпочався з ювілейного пленарного засідання  «УКРАЇНСЬКІ ЛІКАРІ ДОБИ УНР», для вшануванню лікарів, які з гідністю виконували свій професійний і громадянський обов’язок в буремні роки столітньої давнини.

Центральним заходом З’їзду стала Всеукраїнська Лікарська Асамблея «ЛІКАРСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ В КОНТЕКСТІ ЗМІН В ОХОРОНІ ЗДОРОВ’Я»

На асамблеї з важливими доповідями виступили високоповажні промовці з України і зарубіжні колеги: очільник Польської лікарської палати –проф. Мацей Гаманкієвич та президент Південно-Східно Європейського Медичного Форуму – асоц.проф. Андрій Кехайов (Болгарія).

Це поважне лікарське зібрання було присвячено обговоренню нової (зведеної) редакції законопроекту «Про лікарське самоврядування», шляхів запровадження професійного самоврядування в медицині та ролі лікарської спільноти в процесах реформування охорони здоров’я в Україні.

З’їзд обрав нові керівні органи Товариства. Було оновлено і розширено Правління, Президентом ВУЛТ було обрано Д-ра Олега Мусія, Головою Правління – Д-ра Миколу Тищука, Головою Етичної комісії став проф. Василь Князевич.

Наукова програма З’їзду, укладена з акцентом на міждисциплінарну взаємодію, була насиченою, цікавою і різноманітною. Партнерами в організації наукових заходів З’їзду, зокрема, симпозіумів: «Виклики сучасної медицини», «Коморбідні стани в сімейній медицині» «Реабілітація: мультидисциплінарний підхід», стали Буковинський та Тернопільський медичні університети, Асоціація Стоматологів України, Українська Асоціація Сімейної Медицини, Світова Федерація Українських Лікарських Товариств (СФУЛТ).

Важливою частиною З’їзду стала конференція «Морально-етичні, правові і психологічні аспекти роботи лікаря», яку традиційно вже п’ять років поспіль організовує Хмельницька крайова організація ВУЛТ. Суспільним питанням були присвячені також численні круглі столи і панельні дискусії, наприклад, «Система громадського здоров`я в Україні: міфи та реальність», «Українські лікарі за кордоном: освіта і робота», «Професійне вигорання в охороні здоров’я» тощо.

Всього в З’їзді і в його різноманітних наукових заходах  взяло участь понад 500 лікарів з усієї України. Учасники З’їзду прийняли Резолюцію і Звернення.

[1] ВУЛТ було засновано напередодні проголошення незалежності 30 червня 1990 року

[2] Всеукраїнська Спілка Лікарів була заснована в жовтні 2017 року і діяла в часи УНР до 1921 року. Інший попередник ВУЛТ – Українське Лікарське Товариство діяло на західних землях України з 1910 до 1939 року.

ЗВЕРНЕННЯ

делегатів XVI З’їзду Всеукраїнського Лікарського Товариства і учасників Всеукраїнської Лікарської Асамблеї «ЛІКАРСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ В КОНТЕКСТІ ЗМІН В ОХОРОНІ ЗДОРОВ’Я В УКРАЇНІ»

до Президента України, Українського Уряду і Верховної Ради України

 

Ми, українські лікарі, розглянули і схвалили редакцію законопроекту «Про лікарське самоврядування», запропоновану міжнародною експертною групою на основі зведення і доопрацювання попередніх редакцій і закликаємо Верховну Раду України якомога швидше внести до порядку денного і прийняти відповідний Закон.

Прийняття Закону «Про лікарське самоврядування» необхідне для захисту головного права Лікаря – права на гідне і чесне виконання свого святого професійного обов’язку –лікування людей, збереження і зміцнення їх здоров’я.

Провадження лікарської практики у відповідності з високими стандартами лікарської етики – цю відповідальність лікарі мають право і хочуть взяти на себе.

Контроль за лікарською практикою, організація і забезпечення навчання лікарів, їх професійного розвитку, все що стосується професійної відповідальності лікарів має бути компетенцією їх самоврядної організації.

В складних стосунках між пацієнтом і лікарем, лікарем і лікарем має постати медичний арбітраж, створений із найкращих і найдостойніших у своїй справі лікарів. Це гарантуватиме найкращий захист прав пацієнта В державах, що передали регулювання лікарських справ самим лікарям, у виграші в першу чергу пацієнти.

Визначальну роль професійної автономії і лікарського самоврядування неодноразово декларувало Світове Лікарське Товариство. Так зробили законодавці всіх країн Європи.

Запровадження лікарського самоврядування в інтересах лікаря, в інтересах пацієнта і всього суспільства.

Шановний пане Президенте! Шановний Український Уряде! Шановні Народні депутати України! Лікарське самоврядування – це не сфера політичної боротьби і протистояння. Подолайте свої політичні амбіції і підтримайте відповідний законопроект!

м. Кам’янець-Подільський

29 вересня 2017 року


Шановні колеги, звертайтесь до своїх депутатів з листами, петиціями і безпосередньо з вимогою проголосувати за Закон «Про лікарське самоврядування», будьте наполегливими.

Від імені Правління Всеукраїнського Лікарського Товариства,
Микола Тищук, Голова Правління

Микола Тищук, Голова Правління ВУЛТ/Mykola Tyshchuk UMA board chairman+380674846516

Залиште свій коментар

коментарів

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>