Пам’яті Доктора Ціборовського

Всеукраїнське Лікарське Товариство з глибоким сумом повідомляє,

26 серпня 2018р. перестало битися серце надзвичайно світлої, доброї людини, справжнього патріота України, відомого фахівця в галузі соціальної медицини та історії медицини, громадського діяча, лікаря-педіатра, кандидата медичних наук, одного з організаторів відродження Всеукраїнського лікарського товариства та СФУЛТ в Україні, Почесного члена Правління ВУЛТ

Олега Михайловича ЦІБОРОВСЬКОГО.Ціборовський

Олег Михайлович народився 15 жовтня 1932 року в Києві у сім’ї лікарів. У 1950 році із золотою медаллю закінчив школу і вступив на педіатричний факультет Київського медичного інституту імені О.О. Богомольця. Далі був складний шлях становлення, набуття практичного досвіду в різних галузях медицини. Розпочавши свій трудовий шлях завідувачем будинку дитини, він працював педіатром, терапевтом, головним лікарем дитячої лікарні, рядовим лікарем швидкої медичної допомоги, завідувачем медпункту автоколони, терапевтом медико-санітарної частини промислового підприємства, лікарем електрокардіографічного кабінету поліклініки для письменників.

З 1964 року Олег Михайлович працював в Українському НДІ охорони материнства і дитинства ім. П.М.Буйка (сьогодні це Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України) молодшим, а пізніше – старшим науковим співробітником, вченим секретарем інституту. У 1975–1981 роках викладав на кафедрі соціальної гігієни та організації охорони здоров’я Київського медичного інституту і Республіканських курсах підвищення кваліфікації керівного складу охорони здоров’я України. У 1981 році Олег Михайлович повернувся до Інституту педіатрії акушерства і гінекології, де створив і очолив відділення соціально-гігієнічних проблем здоров’я дітей та матерів.

Вагомим є внесок О.М. Ціборовського в медичну науку. Він автор понад 370 наукових і публіцистичних праць, серед яких 38 монографій і посібників, близько 20 науково-методичних і науково-інформаційних брошур, 14 статей для «Енциклопедії сучасної України».

З 1985 року він почав займатися проблемами реформування системи охорони здоров’я, обгрунтування державної політики і стратегії в цій галузі, її правовим забезпеченням, підготовкою проектів законів України «Про охорону здоров’я», «Про медичне страхування» та ін. Як кваліфікований фахівець у 1994 році був запрошений на посаду професора кафедри управління охороною здоров’я Інституту державного управління і самоврядування при Кабінеті Міністрів України (сьогодні – Академія державного управління при Президентові України). Наукова робота О.М. Ціборовського в цей період була зосереджена на проблемах реформування системи охорони здоров’я. Роботу в цій царині він продовжив у відновленому НДІ «Український інститут громадського здоров’я».

Величезний клінічний і науковий досвід, накопичений Олегом Михайловичем за роки трудового життя сприяли його зростанню як знаного фахівця в галузі соціальної медицини, багато проектів, рекомендацій, пропозицій якого згодом лягли в основу важливих державних документів у галузі охорони здоров’я. Олег Михайлович неодноразово виступав з доповідями на наукових і науково-практичних конференціях, симпозіумах, семінарах, нарадах, з’їздах Всеукраїнського лікарського товариства та конгресах Світової Федерації Українських Лікарських Товариств, форумах українців.

Як активний член Всеукраїнського Лікарського Товариства і Світової Федерації Українських Лікарських Товариств доктор Олег Ціборовський незмінно переобирався до складу Правління обох цих органів і зазвичай очолював редакційні колегії з підготовки резолюцій, рішень та інших офіційних документів ВУЛТ і СФУЛТ. Був членом редакційних колегій журналів «Сімейна медицина», «Українські медичні вісті», «Україна. Здоров’я нації», «Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров’я України».

Олег Михайлович завжди брав активну участь у громадському житті України, зокрема у створенні й діяльності Народного Руху України, Української екологічної асоціації «Зелений світ», Товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, Товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса, був членом Національної ради Конгресу української інтелігенції і головою його районної організації, членом Проводу організації Українських Націоналістів, членом районних і міських проводів інших національно-демократичних організацій, незмінним членом Правління Всеукраїнського лікарського товариства, членом управи Світової Федерації Українських Лікарських Товариств (останні роки – Почесним членом керівних органів цих товариств).

За свою роботу багато разів відзначався преміями і почесними грамотами, нагороджений двома державними медалями, медаллю ВУЛТ «За працю і звитягу в медицині», почесним знаком «Відмінник охорони здоров’я» та іншими відзнаками.

Величезним є вклад О.М. Ціборовського в дослідження з історії української медицини. Велику увагу приділяв він вивченню матеріалів і публікаціям про життя і діяльність наших вітчизняних корифеїв-медиків. Його останній доробок в цій сфері став основою для проведення ювілейного пленарного засідання XVII З’їзду ВУЛТ «Українські лікарі доби УНР». Олег Михайлович вважав, що такі матеріали надзвичайно важливі і «корисні молодій зміні, оскільки видатні українські медики можуть бути взірцем для кожного сучасного лікаря як у фаховому, так і морально-етичному плані» Таким взірцем залишиться і сам Олег Михайлович для всіх, хто його знав.

 

Пам’ять про Олега Михайловича Ціборовського,

світлу, розумну, соціально активну, привітну, чуйну, надзвичайно добру людину назавжди залишиться в наших серцях.

Правління Всеукраїнського Лікарського Товариства

 

 

Залиште свій коментар

коментарів

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>