Підсумки засідань Постійного комітету європейських лікарів (CPME) 6 квітня 2019 року, Валлетта (Мальта)

Підсумки засідань CPME 6 квітня 2019 року, Валлетта (Мальта). Нижче український переклад.

 06.04.2019.Outcomes.CPMEmeetings.Apr.2019

6 квітня 2019 року делегати з 32 національних медичних асоціацій[1] взяли участь у засіданнях Генеральної Асамблеї та Правління Постійного комітету європейських лікарів (CPME[2]).

Рада CPME прийняла серед інших пунктів:

 

«Здорове життя для всіх»

 

«Політика CPME щодо здорового життя» – це є  заклик до  центральних і місцевих  органів влади формувати місцеві громади та медичні служби таким чином, щоб забезпечити рівні можливості для здорового способу життя для всіх. Комітет просить і надалі посилювати структурні заходи на місцевому і національному рівнях, які підтримують доступність здорової їжі, обмежують або запобігають доступу до алкоголю, тютюну та інших речовин, що викликають залежність. Крім того, він рекомендує сприяти регулярній фізичній активності та промоції здорового оточення. CPME також закликає національні медичні асоціації заохочувати всіх лікарів до пропаганди здорового способу життя під час контактів з пацієнтами.

 

Повага до етичного виміру стосовно ШІ (АІ)

 

CPME вітає прагнення Європейської Комісії включити етичний вимір у формування майбутньої політики ЄС з штучного інтелекту (AI) та підтверджує важливість забезпечення безпеки даних і збереження медичної конфіденційності. CPME підтримує належне залучення DG SANTE та відповідних зацікавлених сторін, у тому числі медичних працівників, у майбутні події ЄС, що впливають на сектор охорони здоров’я. Після цієї першої заяви, CPME підготує більш комплексний документ про політику щодо штучного інтелекту, який буде прийнятий пізніше цього року.

 

Прихильність до високої якості медичної допомоги

Нова позиція CPME щодо самооборонної/самозахисної медицини[3] підкреслює важливість доказової медицини, яка відповідає потребам здоров’я кожного окремого пацієнта. У той же час, цей офіційний документ визнає поширеність самооборонної медицини. Щоб вирішити це явище, CPME викладає ряд рекомендацій, які зосереджують увагу на системних факторах, що можуть запобігати самооборонній медицині. Такими факторами є дотримання клінічних рекомендацій та безперервного професійного розвитку, а також змістовне спілкування з пацієнтами у випадку несприятливих подій.

 

BREXIT: BMA залишиться в CPME

 

Генеральна Асамблея одностайно підтвердила рішення про збереження повноправного членства Британської медичної асоціації (БМА), незважаючи на результати процесу Brexit. Британська медицина – європейська медицина!

 

Президент CPME проф. Д-р Франк Ульріх Монтгомері зробив висновок: «Я хотів би подякувати всім членам CPME за їх активний внесок у успішні засідання CPME. Наші рішення показують, що разом ми, європейські лікарі, приймаємо найкращі рішення для захисту суспільного здоров’я, прав людини і високоякісної медичної допомоги ».

[1] Представником України в цій високоповажній організації  є Всеукраїнське Лікарське Товариство, як асоційований член (дійсними членами можуть бути лише національні лікарські організації країн ЄС)

[2] Прийнято вживати абревіатуру від назви цієї організації французькою мовою

[3]  В українській літературі ще не має визнаного терміну, що відповідає англійському «defensive medicine»

Залиште свій коментар

коментарів

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>