WMA ПРИЄДНАВСЯ ДО ПРОМОЦІЇ ЗАГАЛЬНОЇ ДОСТУПНОСТІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я, АЛЕ ЧИ ЗБЕРЕЖЕ ЙОГО УКРАЇНА?

WMA ПРИЄДНАВСЯ ДО ПРОМОЦІЇ ЗАГАЛЬНОЇ ДОСТУПНОСТІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

https://www.wma.net/news-post/wma-signs-up-to-promoting-universal-health-coverage/

Всесвітня Медична Асоціація (Світове Лікарське Товариство) взяла на себе зобов’язання  від імені 12 мільйонів лікарів світу пропагувати переваги загального охоплення охорони здоров’я в усьому світі.

На спеціальній церемонії, яка відбулася вчора (21 травня2019 р. прим. перекл.) в Женеві президент WMA д-р Леонід Ейдельман офіційно підписав Глобальний договір UHC2030 для більш безпечного, більш справедливого і здорового світу до 2030 року. Церемонія відбулася на другий день Всесвітньої Асамблеї Охорони Здоров’я.

 

Доктор Ейдельман сказав, що універсальна доступність охорони здоров’я[1]  (УДОЗ) є ключем для досягнення оголошених ВООЗ цілей “потрійного мільярда” – на мільярд більше людей, які отримують користь від загального охоплення охороною здоров’я, один мільярд людей краще захищених від надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я, а ще один мільярд людей поліпшать своє здоров’я благополуччя.

 

«Всесвітня Медична Асоціація цілковито підтримує цю концепцію, і ми прагнемо бачити якісну первинну медичну допомогу, що надається мультидисциплінарними командами в основі сильних і всеохоплюючих систем охорони здоров’я. На нашу думку EДОЗ (UHC) є найбільшим кроком вперед,  будь-коли зробленим ВООЗ, і ми переконано є частиною цього руху.

 

У тих частинах світу, де системи охорони здоров’я близькі до УДОЗ, ми можемо показати його переваги для всіх – наших пацієнтів, наших колег і спільнот, яким ми служимо. УДОЗ є ідеальною платформою не тільки для надання лікувальної допомоги, але й для забезпечення профілактики, реабілітації та паліативної допомоги ”.

 

Доктор Ейдельман сказав, що інвестування в універсальну доступність охорони  здоров’я є не тільки сильним гуманітарним заходом, але й сприяє економічному розвитку, створенню життєздатних і додаткових цінностей для громад.

 

UHC2030, керований ВООЗ і Світовим банком, передбачає створення і розширення справедливих, стійких та стабільних систем охорони здоров’я, які фінансуються переважно державним коштом і базуються на первинній медичній допомозі.

[1] universal health coverage (UHC)

Залиште свій коментар

коментарів

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>