Cпільна Заява від 03.08.19. прийнята Всеукраїнським Лікарським Товариством (ВУЛТ), Національною Лікарською Радою України (НЛРУ) та Українською медичною експертною спільнотою (УМЕС)

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ЛІКАРСЬКЕ ТОВАРИСТВО

НАЦІОНАЛЬНА ЛІКАРСЬКА РАДА УКРАЇНИ

УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА ЕКСПЕРТНА СПІЛЬНОТА

 

СПІЛЬНА ЗАЯВА

 03.08.19.  м. Київ

Фахова медична спільнота України, яка репрезентована Всеукраїнським Лікарським Товариством (ВУЛТ), Національною Лікарською Радою України (НЛРУ) та Українською медичною експертною спільнотою (УМЕС), котрі є основними громадськими суб’єктами охорони здоров’я в Україні, підтверджує свою зацікавленість в якісній і всеохоплюючій медичній допомозі шляхом побудови в Україні нової системи охорони здоров’я.

Ми за дієві і послідовні зміни в усіх сферах охорони здоров’я на основі відповідних концепції, стратегії та плану дій з їх реалізації. Ми за ефективний і рівноправний діалог інститутів громадянського суспільства, якими ми є, із законодавчою і виконавчою ланками влади. Маємо надію, що новообрана Верховна Рада і створений нею Уряд врахують негативний досвід попередників і скористаються нашим досвідом, професійними знаннями, широкими міжнародними контактами, а головне, щирим і безкорисливим бажанням удосконалити систему охорони здоров’я в Україні.

Ми виступаємо за якісне реформування української медицини в інтересах кожного пацієнта і всього українського народу. В основі національної політики в охороні здоров’я мають бути принципи справедливості, ефективності та універсальної доступності, а її реалізація має здійснюватися на узгоджених з суспільством і професійною спільнотою засадах, цілях і цінностях.

Заявляємо, що ми обурені приниженням і недооцінкою професії лікарів та інших медичних працівників, псевдореформаторськими планами націленими на жорстке адміністрування нашої професійної діяльності. Натомість, ми вимагаємо згідно із європейськими традиціями запровадження на підставі відповідного закону лікарського самоврядування, а в подальшому самоврядування інших медичних професій.

З огляду на суспільно-економічну і безпекову значущість охорони здоров’я ми пропонуємо створення фахового постійно-діючого консультативно-дорадчого органу “Ради реформ в охороні здоров’я” при Офісі Президента України, за участі профільного комітету Верховної Ради, професійних медичних та експертних спільнот, Міністерства охорони здоров’я тощо.

Ми заявляємо, що готові безпосередньо долучитися до діяльності такого органу і здатні забезпечити професійний громадський супровід законодавчої і нормативної діяльності стосовно охорони здоров’я.

Д-р Олег Мусій, Президент ВУЛТ, міністр охорони здоров’я в 2014 р., Народний депутат України VIII скликання

Проф. Ірина Мазур, Голова Президії НЛРУ, Президент Асоціації Стоматологів України

Проф. Костянтин Косяченко,  Координатор УМЕС

Залиште свій коментар

коментарів

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>