«Ігор Герич: діонісійське»: у Львові інтелектуали вшанували пам’ять про видатного хірурга

«Ігор Герич: діонісійське»: у Львові інтелектуали вшанували пам’ять про видатного хірурга
15 червня у Львові представили спеціальний випуск журналу «Ї», що присвячений вшануванню річниці смерті відомого професора-хірурга Ігоря Герича.
Як передає кореспондент ІА ZIK, видання вийшло під назвою «Ігор Герич: діонісійське». У передмові такий вибір пояснюється тим, що батька Ігоря Герича звали Діонісом, а крім того, йому самому була властива «хлоп’яцька» природа давньогрецького бога рослинності, виноградарства і виноробства Діоніса.

«Два високі мотиви – ім’я батька Дионізія, з яким у Ігоря були надзвичайно особливі стосунки, та зелень карпатських лісів – подарували нам тему наукового збірника, який супроводжуватиме суворий мотив цього інтелектуального увічнення професора Ігоря Герича. Ім’я батька гірськими стежками вивело нас до образу бога гаїв, гірських річок та винограду Діоніса. Нам здалося, що ми правильно відчитали цей знак. А тому ми пішли за ним. І він відкрив нам дещо інше», – зазначають у передмові автори видання.
За словами упорядників, Ігор Герич був не просто лікарем і хірургом, а й «філософом у медицині», відповідно, видання про нього все просякнуте філософськими мотивами. «Ми розуміємо, що наше спеціальне видання є насправді пам’ятником, тому вибрали такий його образ, який, як на нас, відповідає гідності воїна, вчителя, професора, товариша. Тому ми звернулися до образу основи, колони, високої класики. Колони, на жаль, передчасно обламаної», – пишуть автори.

Спецвипуск журналу про Ігоря Герича займає 304 сторінки, тираж – 1000 примірників. До видання відібрали тексти самого Ігоря Герича, матеріали про нього, спогади його колег і друзів, а також інтерв’ю професора засобам масової інформації, де, зокрема, багато уваги приділяється його афганському досвіду. У тому числі у спецвипуск ввійшло інтерв’ю Ігоря Герича інформагенції ZIK, яке записали журналісти Тетяна Штифурко та Роман Балук у лютому 2014 року і яке було опубліковане під заголовком «В Афгані не було такої жорстокості, як у «Беркута». Це знакове інтерв’ю стало подією для самого ZIKу, адже розкрило не лише глибину особистості видатного хірурга, верета війни в Афганістані, а й допомогло краще зрозуміти й осмислити тогочасні події в Україні. Зазначимо, що робота фотокореспондента IA ZIK Романа Балука – на обкладинці журналу.

«Ігор Герич був нашим другом, вчителем і порадником. Від інших він відрізнявся своєю щирістю і некорисливістю. Рік тому, коли його не стало, у медичній спільноті вирішили організувати низку заходів, щоб вшанувати його пам’ять», – зазначив начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.

«Герич окрім того, що був лікарем, хірургом, він ще був інтелектуалом, який працював як інтелектуал, можливо, не завжди це афішуючи. Він був людиною, яка працювала над собою, яка вдосконалювала саму себе», – сказав редактор Незалежного культурологічного часопису «Ї» Тарас Возняк.
На презентацію видання прийшли представники медичної спільноти Львова, які поділилися спогадами про Ігоря Герича. Зокрема, вони розповіли, що він був видатним хірургом, брав на себе найтяжчі випадки, завжди приходив на допомогу і, якщо потрібно було повідомити пацієнтам чи їх родичам щось важке чи неприємне, вмів як ніхто знаходити для цього найкращі слова.
Ігор Герич народився 15 жовтня 1961 року у м. Турці в родині відомих бойківських лікарів – Віри і Дионізія Геричів. У 1984 р. з відзнакою закінчив Львівський державний медичний інститут (нині – Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького) за спеціальністю лікувальна справа. У 1985 р. після отримання кваліфікації хірурга працював лікарем-хірургом Турківської центральної районної лікарні. У 1985-1987 рр. проходив строкову військову службу в складі обмеженого контингенту радянських військ в Демократичній Республіці Афганістан.

Після демобілізації короткочасно працював лікарем-хірургом II хірургічного відділення Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, допоки в серпні 1987 р. не вступив до аспірантури при кафедрі загальної хірургії Львівського державного медичного інституту. У 1999 році отримав науковий ступінь доктора медичних наук. З 2002 р., після отримання звання професора до 2013 р. – професор кафедри загальної хірургії, з 2013 р. – завідувач кафедри хірургії №1 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, голова Львівського осередку Асоціації хірургів України.
З 2005 р. по 2008 р. – начальник головного управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації, голова Українського лікарського товариства у Львові. З 2005 р. по 2010 р. – член Національної ради з питань охорони здоров’я населення при президентові України, член Вищої вченої ради Міністерства охорони здоров’я України, член дорадчої ради при Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.

З 2010 р. – голова правління Галицької лікарняної каси, гостьовий професор Школи біоетики Українського католицького університету, де в рамках сертифікатної програми з біоетики «На службі охорони життя» викладав курс «Лікарська етика».

Нагадаємо, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургії №1 ЛНМУ ім. Данила Галицького Ігор Герич раптово помер 15 червня 2014 року.

Залиште свій коментар

коментарів

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>