Всеукраїнське Лікарське Товариство вбачає загрозу у фрагментарному реформуванні галузі охорони здоров’я

Всеукраїнське Лікарське Товариство, як організація яка об’єднує лікарів усіх спеціальностей,  висловлює глибоке занепокоєння щодо наміру Міністерства охорони здоров’я та Кабінету Міністрів України кардинально змінити правила гри в охороні здоров’я без проведення належного громадського обговорення, затвердження Концепції та прийняття на її основі Програми побудови нової національної системи охорони здоров’я.

Всеукраїнське Лікарське Товариство виступає за системні комплексні зміни, формування нової цілісної національної моделі охорони здоров’я, у якій комфортно почуватимуться і пацієнт, і лікар. Натомість у законопроектах, які МОЗ планує в авральному порядку подати на розгляд Верховної Ради від Кабміну,  пропонуються розрізнені фрагментарні зміни, які можуть тільки розбалансувати систему і нашкодити людям. Належним чином не оцінивши результати пілотного реформування галузі в 4-х регіонах, не проаналізувавши випробувану локально нову модель організації медичного обслуговування, піддослідним намагаються зробити усіх громадян України.

Подібні підходи викликали категоричне несприйняття Правління ВУЛТ, засідання якого відбулося 23 травня 2015 року в м.Хмельницьку, адже вони можуть мати непередбачувані наслідки. Зрушувати з місця один з елементів не маючи цілісного бачення майбутньої системи та загального плану дій, як мінімум не розумно. Це схоже на спробу висмикування ласих шматків. Надання автономії закладам охорони здоров’я  зокрема у вигляді їх реорганізації у комерційні підприємства, наступним кроком чого може стати їх тотальна приватизація, несе величезні ризики соціальної та політичної нестабільності в Україні. За такого підходу однозначно знизиться доступність медобслуговування населення. Відсутність широкого громадського обговорення пропонованих змін – це політика минулого, а не майбутнього. Українські лікарі переконані, що через рік після Революції гідності, кулуарність і закритість чиновників у прийнятті рішень у найчутливішій сфері суспільного життя – охороні здоров’я є неприпустимими.

Отож не зрозуміло, чи то ще не віджила своє ідеологія  «до основанья, а затем…»,

 чи це вічна тема «…а там, хоч трава не рости»

Про інші загрози поспішного псевдореформування члени ВУЛТ розкажуть під час прес-конференції, яка відбудеться 28-го травня об 11.00 в агенції «Інтерфакс».

http://musii.org/uk/news/novini/307-vult-poperedzhaie-haluz-okhorony-zdorov-ia-ukrainy-u-nebezpetsi-iakoi-vona-shche-ne-znala.html

Залиште свій коментар

коментарів

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>