Резолюція Ради Світового Лікарського Товариства щодо питань біженців та переселенців

Прийнято на 203-й сесії Ради Світового Лікарського Товариства (далі – СЛТ), Буенос-Айрес, квітень 2016 року

Преамбула

На сьогодні, дуже велика кількість людей шукають сховища та/або притулку; деякі вимушені покидати свої домівки із зони військових дій або інших політичних конфліктів, інші тікають від відчайдушних злиднів, насильства та інших несправедливостей і зловживань потенційно дуже шкідливими наслідками для психічного та фізичного здоров’я.

Світова спільнота була погано підготовлена для роботи з кризовою ситуацією з біженцями, включаючи задоволення медико-санітарних потреб осіб, які шукають притулку.

СЛТ визнає, що масова міграція триватиме до поки люди незадоволені умовами на своїй батьківщині, тому що вони бачать можливості закордоном жити своїм життям у відносному мирі та безпеці і запропонувати собі і своїй сім’ї жити життям з можливостями реалізації себе, в тому числі поліпшення економічного становища.

Світова спільнота є відповідальною і уповноваженою домагатися поліпшення долі всіх груп населення, в тому числі і в тих країнах, у яких в даний час є найслабші економічні та інші ключові фактори. Сталий розвиток дасть всім групам населення надійнішу безпеку і кращі економічні можливості.

СЛТ визнає, що війна і інші збройні конфлікти, включаючи безперервне порушення громадського порядку, неспокій і насильства, неминуче призведе до переселення людей. Чим гірше конфлікт, тим вище відсоток людей, які бажатимуть покинути зону конфлікту. Існує відповідальність та повноваження світової спільноти, особливо її політичних лідерів, прагнути замирення і вирішення конфліктів.

СЛТ визнає і засуджує явище вимушеної міграції, як негуманне таке, що має бути зупинено. Такі випадки повинні бути розглянуті для звернення до Міжнародного кримінального суду.

Принципи

СЛТ повторює заяву щодо медичної допомоги біженцям, вперше прийняту в Оттаві, Канада в 1998 році, в якій мовиться:

  • Лікарі зобов’язані надати  відповідну медичну допомогу незалежно від громадянського чи політичного статусу пацієнта, і уряд не повинен відмовляти пацієнтам у праві на отримання такої допомоги, і не втручатися у  обов’язок лікаря самостійно управляти лікуванням на основі клінічних потреб.
  • Лікарі не можуть бути змушені брати участь у будь-яких каральних або судових заходах щодо біженців, в тому числі осіб, які шукають притулку, або тих, кому було відмовлено у його наданні, і нелегальних мігрантів, або переселенців, а також проводити будь-яку необґрунтовану, з медичної точки зору, діагностичну діяльність або лікування, таке як введення заспокійливих засобів для полегшення депортації з країни або переселення.
  • Лікарі повинні мати дозвіл та можливість виділити достатньо часу й ресурсів для оцінки фізичного і психологічного стану біженців.
  • Національні медичні асоціації та лікарі повинні активно підтримувати і сприяти розвитку права всіх людей на персональне отримання медичної допомоги на підставі клінічної необхідності, і виступити проти законодавства і практики, які знаходяться в опозиції до цього основного права.

СЛТ закликає уряди і місцеву владу забезпечити доступ до адекватної медичної допомоги, а також безпечні і гідні умови життя для всіх, незалежно від їх правового статусу.

Оригінальний текст за посиланням: http://www.wma.net/en/30publications/10policies/30council/cr_32/index.html

 

WMA_Logo

 

© World Medical Association, Inc. – All Rights reserved.

© Asociación médica mundial – Todos los derechos reservados.

 © L’Association Médicale Mondiale – Tous droits réservés.

Залиште свій коментар

коментарів

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>