ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я, 2016

ПЕРША ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА

Оригінальний текст на сайті ВООЗ  http://www.who.int/mental_health/world-mental-health-day/2016/en/

Коли в нашому суспільстві відбуваються жахливі речі, ми можемо простягнути руку допомоги тим, хто потерпає.

Можливо, ви опинитеся на місці події, де страждають травмовані люди. Можливо, ви медичний працівник або вчитель і маєте розмовляти з кимось із вашої громади, людиною, яка щойно стала свідком насильницької смерті когось із рідних. Можливо, вас викликали, як штатного працівника на аварію або як добровольця, щоб допомогти особам, які шукають притулку і нещодавно прибули до вашої громади.

Вивчення основних принципів першої психологічної допомоги допоможе вам надавати підтримку людям в кризовому стані і, що важливо, ви дізнаєтесь, чого не слід казати.

Цьогорічна тема Всесвітнього дня психічного здоров’я, що традиційно відзначається 10 жовтня, охоплює ” першу психологічну допомогу”. Фокус уваги при проведені акцій цього дня буде націлений на практичні засади психологічної підтримки з боку людей, які є в «допомагаючій» позиції. Це стосується медичного персоналу, вчителів, пожежників, соціальних працівників або співробітників поліції.

Попри свою назву, перша психологічна допомога включає в себе як психологічну так і соціальну підтримку. В тій мірі, як загальна медична допомога ніколи не обмежується невідкладною першою допомогою, в тій же мірі жодна система охорони психічного здоров’я не повинна складатися виключно з першої психологічної допомоги. Дійсно, своєчасні дії щодо першої психологічної допомоги є частиною довгострокових зусиль, які мають гарантувати, що кожен, хто є в тяжкому стресовому стані може отримати базову підтримку, але також і те, що люди, яким потрібно більше ніж перша психологічна допомога отримають необхідні медичні, психологічні і соціальні послуги.

Загальна інформація (англійською)

Залиште свій коментар

коментарів

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>