Крайові організації

Крайові організації ВУЛТ діють у більшості областей України, зараз йде робота по відновленню діяльності луганської та донецької крайових організацій. Члени ВУЛТ виступають за реформування галузі охорони здоров’я, подолання демографічної кризи в Україні, відновлення довіри громадян, які не задоволені станом вітчизняної медицини, до лікарської професії; активно пропагують здоровий спосіб життя, дбайливе ставлення до власного здоров’я, позбавлення від шкідливих звичок. Діяльність Українського лікарського товариства у Львові, Хмельницької крайової організації ВУЛТ відтворюється на їх сайтах. Останнього року значно активізувалися обміни між різними регіонами, частішими стали візити колег з інших регіонів на конференції та інші заходи в Одесі, Львові, Хмельницькому, додала в своїй роботі Київська міська організація ВУЛТ


ОДЕСЬКА КРАЙОВА ОРГАНІЗАЦІЯ ВУЛТ

(ОКО ВУЛТ)

ОКО ВУЛТ було створено у червні 1990 року з метою сприяння охороні і зміцненню здоров’я народу, розвитку науки, участі у вирішенні медичних проблем, сприяння професійному росту медичних працівників, їх правовому та соціальному захисту. У січні 1993 році була здійснена реєстрація ОКО ВУЛТ. З моменту заснування  ОКО ВУЛТ багаторазово організовує медичні конференції з різних проблем медицини, вінцем яких стало проведення в Одесі VI Конгресу Світової Федерації Українських Лікарських Товариств, в якому брало участь близько 1 тис. учасників з 16 країн. Серед надбань товариства видання “Російсько -українсько-англійського словника психоневрологічних термінів”, організація кредитової спілки, допомога членам товариства у навчанні за кордоном та підвищенні кваліфікації в Україні, а також регулярні виступи у місцевій пресі з приводу актуальних соціальних проблем міста. У 1998 році, після повернення з навчання в Українській Академії державного управління при Президентові України двох членів товариства В.Погорілого та С.Дарієнка, де вони навчались за кошти гранту наданого МФВ, організація вийшла з ініціативою до громадськості міста про створення Громадської ради з питань охорони здоров’я. Ця ініціатива була схвально прийнята громадськими організаціями, владою міста та області. Основним досягненням організацій співзасновників Громадської ради є те, що вони змогли об’єднати у роботі Громадської ради організації, які і раніше займались тими ж питаннями, але мало знали і про роботу одне одного, та налагодити зв’язок з депутатськими комісіями Міської ради. Наслідком цієї роботи стало рішення Одеської обласної ради про підготовку реформі обласної системи охорони здоров’я. Половина робочої групи, що підготувала концепцію реформи системи охорони здоров’я в області складають члени нашого товариства. Зараз робоча група підготовлює програму та необхідні документи для реалізації реформи.
ОКО ВУЛТ регулярно проводить 3-4 обласні або міські лікарські конференції, 4-5 “круглих столів”. У листопаді 1998 року була проведена для південних областей України конференція “Юридичні аспекти охорони здоров’я в Україні”. В лютому 1999 року ми брали участь в організації обговорення “Національного плану дій з гігієни навколишнього середовища”В червні 1999року за участю і при технічній підтримці товариства була проведена всеукраїнська конференція “Державна політика в галузі охорони здоров’я”. Товариство видало дві роботи (брошури). Перша присвячена ідеї і початку роботи  Громадської ради, друга присвячена результатам моніторингових соціологічних опитувань населення м.Одеси про їх витрати на лікування і тіньовим платежам.
ОКО ВУЛТ співпрацює у розв’язанні подібних проблем з такими організаціями: Одеським ресурсним центром для некомерційних організацій, громадською організацією “Екологічне здоров’я людини”, Добродійним фондом “Благодійність”, Одеською екологічною асоціацією, Одеською міською організацією ветеранів охорони здоров’я, Молодіжним екологічним центром ім. В.І.Вернадського, громадською організацією “Реабілітаційний центр “Ступені”, громадською організацією “Дорога до дому”.
Основним видом діяльності організації є організація практичних і наукових конференцій, семінарів, “круглих столів”, допомога у підготовці до видання та друку наукових праць членів організації, допомога лікарям розпочати свою приватну практику, благочинна діяльність в медичних закладах м. Одеси, консультація лікувально-профілактичних закладів області з питань організації охорони здоров’я та акредитації. Організація збирає дані про лікарів, які були репресовані в Одеській області у ХХ столітті, з метою видання мартирологу.
В штаті організації є тільки секретар-референт та бухгалтер усі інші працівники працюють за сполученням посад.
Основними джерелами фінансування діяльності є гранти, добродійні внески, членські внески.

ОКО ВУЛТ отримав грант від OSI Budapest на здійснення проекту “Партнерство заради ефективності”1998-99рр., а також на проект “Тіньова економіка в сучасній Україні”2000 рік.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>