XVI З’їзд ВУЛТ

Всеукраїнського Лікарського Товариства, 28 вересня – 01 жовтня 2017

 

01 жовтня 2017 року в м. Кам’янці-Подільському завершив свою роботу ХVІ З’їзд Всеукраїнського Лікарського Товариства (ВУЛТ).

Вперше за 27 років новітньої історії[1] З’їзд загальнонаціональної організації всіх лікарів проводився не в обласному центрі і в місті, де немає медичного університету. Це тому, що на Хмельниччині діє одна із найактивніших крайових організацій ВУЛТ, і тому, що минає 100 років з часу створення історичної попередниці ВУЛТ – Всеукраїнської Спілки Лікарів[2].

З’їзд розпочався з ювілейного пленарного засідання  «УКРАЇНСЬКІ ЛІКАРІ ДОБИ УНР», для вшануванню лікарів, які з гідністю виконували свій професійний і громадянський обов’язок в буремні роки столітньої давнини.

Всеукраїнська Лікарська Асамблея «ЛІКАРСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ В КОНТЕКСТІ ЗМІН В ОХОРОНІ ЗДОРОВ’Я»  була центральним заходом З’їзду.

На асамблеї з важливими доповідями виступили високоповажні промовці з України і зарубіжні колеги: очільник Польської лікарської палати –проф. Мацей Гаманкієвич та президент Південно-Східно Європейського Медичного Форуму – асоц.проф. Андрій Кехайов (Болгарія).

Це поважне лікарське зібрання було присвячено обговоренню нової (зведеної) редакції законопроекту «Про лікарське самоврядування», шляхів запровадження професійного самоврядування в медицині та ролі лікарської спільноти в процесах реформування охорони здоров’я в Україні.

З’їзд обрав нові керівні органи Товариства. Було оновлено і розширено Правління, Президентом ВУЛТ було обрано Д-ра Олега Мусія, Головою Правління – Д-ра Миколу Тищука, Головою Етичної комісії став проф. Василь Князевич.

Наукова програма З’їзду, укладена з акцентом на міждисциплінарну взаємодію, була насиченою, цікавою і різноманітною. Партнерами в організації наукових заходів З’їзду, зокрема, симпозіумів: «Виклики сучасної медицини», «Коморбідні стани в сімейній медицині» «Реабілітація: мультидисциплінарний підхід», стали Буковинський та Тернопільський медичні університети, Асоціація Стоматологів України, Українська Асоціація Сімейної Медицини, Світова Федерація Українських Лікарських Товариств (СФУЛТ).

Важливою частиною З’їзду стала конференція «Морально-етичні, правові і психологічні аспекти роботи лікаря», яку традиційно вже п’ять років поспіль організовує Хмельницька крайова організація ВУЛТ. Суспільним питанням були присвячені також численні круглі столи і панельні дискусії, наприклад, «Система громадського здоров`я в Україні: міфи та реальність», «Українські лікарі за кордоном: освіта і робота», «Професійне вигорання в охороні здоров’я» тощо.

Всього в З’їзді і в його різноманітних наукових заходах  взяло участь понад 500 лікарів з усієї України. Учасники З’їзду прийняли Резолюцію і Звернення.

[1] ВУЛТ було засновано напередодні проголошення незалежності 30 червня 1990 року

[2] Всеукраїнська Спілка Лікарів була заснована в жовтні 2017 року і діяла в часи УНР до 1921 року. Інший попередник ВУЛТ – Українське Лікарське Товариство діяло на західних землях України з 1910 до 1939 року.

детальна інформація: https://drive.google.com/file/d/1Yy2YMlZIi4ta09Th0a_-bgy1xXEQvKTA/view?usp=sharing


ПРОГРАМНІ ПИТАННЯ З’ЇЗДУ

  1. Концепція і шляхи реформування системи охорони здоров’я в Україні:(І) роль та місце ВУЛТ в умовах реформування медичної галузі; (ІІ) лікарське самоврядування, децентралізація і демонополізація управління галуззю; (ІІІ) етичні питання і захист прав пацієнта, (ІV) післядипломна освіта сьогодення та майбутнього; (V) фінансування системи охорони здоров’я; (VІ) економічні проблеми медичних установ і медиків;      (VІІ) захист соціально-економічних інтересів лікарів.
  2. Громадське здоров’я: (І) державні і громадські інститути громадського здоров’я; (ІІ) діяльність ВУЛТ, фахових лікарських товариств в промоції здорового способу життя і збереженні здоров’я.
  3. Медико-соціальні і психологічні проблеми. Мультидисциплінарний підхід до їх вирішення: (І) первинна медико-санітарна допомога; (ІІ) екстрена і госпітальна допомога; (ІІІ) відновлювальне лікування, медична і соціально-психологічна реабілітація; (ІV) превенція воєнної і невоєнної травми, посттравматичного стресового розладу тощо.
  4. Нове у сучасній медицині (за спеціальностями)(І) діагностика, лікування, профілактика; (ІІ) організація охорони здоров’я та медичної допомоги; (ІІІ) наукові дослідження та стандарти (додаток 2, субтитри а–ь).

ТЕМАТИЧНИЙ ПОКАЗНИК НАУКОВИХ ЗАХОДІВ

Програмний захід Організатор
ВІДКРИТТЯ К-ПНУ ім.  Огієнка
ЮВІЛЕЙНЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ “УКРАЇНСЬКІ ЛІКАРІ ДОБИ УНР” ВУЛТ
ВСЕУКРАЇНСЬКА ЛІКАРСЬКА АСАМБЛЕЯ “НАЦІОНАЛЬНА СИСТЕМА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я: ОНОВЛЕННЯ, ТРАНСФОРМАЦІЯ, РЕФОРМУВАННЯ?!” НЛРУ
V НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «МОРАЛЬНО- ЕТИЧНІ, ПРАВОВІ ТА ПСИХОЛОГІЧНІ  АСПЕКТИ РОБОТИ ЛІКАРЯ» ХмельницькаКО ВУЛТ
СИМПОЗІУМИ (Подаються в порядку заявлення)
Тема симпозіуму Головуючі Організатор
РЕАБІЛІТАЦІЯ: МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНИЙ ПІДХІД проф. В. Колоденко, доц. Е. Жигульова,  д-р Л. Панделі К-ПНУ ім. Огієнка
ВИКЛИКИ СУЧАСНОЇ МЕДИЦИНИ: ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ проф. О. Денисенко,проф. О. Полянська,проф. І. Полянський,проф. В. Тащук,проф. О.Федів Буковинський ДМУ
КОМОРБІДНІ СТАНИ В ПРАКТИЦІ СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ Проф. І Дзюбановський,
проф. Л. Грищук, д-р І. Паньків
Тернопільський ДМУ
УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ СТОМАТОЛО-ГІЧНОЇ ДОПОМОГИ В КОНТЕКСТІ ІННОВАЦІЙНИХ ВПРОВАДЖЕНЬ проф. І. Мазур,проф. О. Павленко,д-р В. Левицька,д-р А. Паканич,д-р Л. Чепель,д-р В. Сандуляк Асоціація Стоматологів України
УКРАЇНСЬКІ ЛІКАРІ ЗА КОРДОНОМ проф. А. Базилевич,д-р. А. Батрух,
д-р Р. Горбова,д-р І. Сорока
СФУЛТ
ПРОФЕСІЙНЕ ВИГОРАННЯ ЛІКАРІВ І ПРЕДСТАВНИКІВ СПОРІДНЕНИХ ПРОФЕСІЙ проф. О. ФІЛЬЦ,
асоц. проф. Б. Божук
Українська Спілка Психотерапевтів (УСП)
Продовження симпозіумів XVI конґресу СФУЛТ
АТО: ТРАВМА ФІЗИЧНА І ПСИХІЧНА. МІНІМІЗАЦІЯ НАСЛІДКІВ. МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНИЙ ПІДХІД проф. М. Поліщукдоц. Б. Божукпроф. О.Фільц НМАПО ім. Шупика, УСП
СІМЕЙНА МЕДИЦИНА: Організаційні та клінічні питання розвитку сімейної медицини проф. Л. Матюхапроф. О. Толстанов Українська асоціація сімейної медицини

 

Супутні заходи: Виставка – “МЕДИЦИНА. ЛІКИ“. Он-лайн трансляція засідань.

 

Круглі столи (на стадії підготовки)
 1. ГРОМАДСЬКЕ ЗДОРОВ’Я
 2. УПРАВЛІННЯ СФЕРОЮ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я, КАДРОВА ПОЛІТИКА. НОВІ РІШЕННЯ
 3. ЛІКАРІ, МЕДИЧНІ СЕСТРИ, ФАРМАЦЕВТИ: ПАРТНЕРИ ЧИ КОНКУРЕНТИ
 4. МОЛОДІ ЛІКАРІ В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ


 

КАЛЕНДАР ЗАХОДІВ

28 вересня 2017 року, четвер

9:00–18:00 Реєстрація
17:00–18:00 Відкриття
18:00–19:00 Ювілейне пленарне засідання “Українські лікарі доби УНР”
19:30–21:00 Творчий симпозіум

29 вересня 2017 року, п’ятниця

8:00–15:00 Реєстрація
09:00–10:30 І ряд симпозіумів
10:30–11:00 Перерва на каву
11:00–12:30 І ряд симпозіумів (продовження)
12:30–14:00 Перерва на обід
14:00–15:30 Всеукраїнська Лікарська Асамблея (1 сесія)
15:30–16:00 Перерва на каву
15:30–17:00 Всеукраїнська Лікарська Асамблея  (2 сесія)
17:00–17:30 Перерва на каву
17:30–19:00 ІІ ряд симпозіумів
20-00 - Творчий симпозіум

30 вересня 2017 року, субота

9:00–12:30 Реєстрація
9:00–10:30
 • ІІІ ряд симпозіумів
 • Конференція «Морально-етичні, психологічні і правові  аспекти роботи лікаря»
10:30–10:45 Перерва на каву
10:45–12:15
 • ІІІ ряд симпозіумів (продовження)
 • Конференція «Морально-етичні, психологічні і правові  аспекти роботи лікаря»
12:15–12:30 Перерва на каву
12:30–14:00
 • ІV ряд симпозіумів
 
 • Організаційне засідання ВУЛТ
14:00–14:45 Перерва на каву
14:45–16:15
 • ІІІ ряд симпозіумів (продовження)
 • Конференція «Морально-етичні, психологічні і соціальні аспекти роботи лікаря»
16:30–17:00 Закриття Конґресу
18:00 - Подільські вечорниці


01 жовтня 2017 року, неділя                Соціальна програма

02 жовтня 2017 року, понеділок         Міжнародний день лікаряпозапрограмні заходи в регіонах України

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>