З’їзди

XVIII З’ЇЗД ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ЛІКАРСЬКОГО ТОВАРИСТВА

5–6 листопада 2021 р. з Києва дистанційно відбулися ХVІII З’їзд Всеукраїнського лікарського товариства (ВУЛТ) та (в його рамках) Науково-практична конференція з міжнародною участю «Неінфекційні хвороби: національний план дій».

Починаючи з травня 2021р., оргкомітет ХVІII З’їзду кілька разів листуванням і через ЗМІ (пресу і сайти) звертався до лікарів України, голів крайових осередків ВУЛТ та Світової федерації українських лікарських товариств (СФУЛТ), керівників фахових лікарських товариств і асоціацій, ректорів закладів медичної вищої і післядипломної освіти, керівників науково-дослідних установ і закладів охорони здоров’я, керівників структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних (та Київської міської) державних адміністрацій з пропозицією якомога ширше взяти участь у наукових заходах з’їзду.

Із привітаннями до учасників чергового з’їзду ВУЛТ звернувся Франк Ульріх Монтґомері (Frank Ulrich Montgomery), професор, голова Постійного комітету європейських лікарів (Standing Committee of European Doctors), який серед іншого зазначив: «Постійний комітет європейських лікарів (CPME), представницька організація лікарів у Європі раді підтримати науково-практичну конференцію «Неінфекційні хвороби: національний план дій», організовану ВУЛТ

ХVІII З’їзд ВУЛТ також привітали:

  • Віталій Цимбалюк, академік Національної академії медичних наук України, професор, президент Національної академії медичних наук (НАМН) України, доктор медичних наук;
  • Василь Князевич, завідувач кафедри управління охороною суспільного здоров’я Національної академії державного управління при Президентові України, експерт Міністерства охорони здоров’я України;
  • Віталій Алєксєєв, директор компанії «Ергоком».

____________________________________________________________________________________________________

ХVІ З’їзд Всеукраїнського Лікарського Товариства, 28 вересня – 01 жовтня 2017, м.Кам’янець-Подільський

01 жовтня 2017 року в м. Кам’янці-Подільському завершив свою роботу ХVІ З’їзд Всеукраїнського Лікарського Товариства (ВУЛТ).

Вперше за 27 років новітньої історії[1] З’їзд загальнонаціональної організації всіх лікарів проводився не в обласному центрі і в місті, де немає медичного університету. Це тому, що на Хмельниччині діє одна із найактивніших крайових організацій ВУЛТ, і тому, що минає 100 років з часу створення історичної попередниці ВУЛТ – Всеукраїнської Спілки Лікарів[2].

З’їзд розпочався з ювілейного пленарного засідання «УКРАЇНСЬКІ ЛІКАРІ ДОБИ УНР», для вшануванню лікарів, які з гідністю виконували свій професійний і громадянський обов’язок в буремні роки столітньої давнини.

Всеукраїнська Лікарська Асамблея «ЛІКАРСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ В КОНТЕКСТІ ЗМІН В ОХОРОНІ ЗДОРОВ’Я» була центральним заходом З’їзду.

На асамблеї з важливими доповідями виступили високоповажні промовці з України і зарубіжні колеги: очільник Польської лікарської палати –проф. Мацей Гаманкієвич та президент Південно-Східно Європейського Медичного Форуму – асоц.проф. Андрій Кехайов (Болгарія).

Це поважне лікарське зібрання було присвячено обговоренню нової (зведеної) редакції законопроекту «Про лікарське самоврядування», шляхів запровадження професійного самоврядування в медицині та ролі лікарської спільноти в процесах реформування охорони здоров’я в Україні.

З’їзд обрав нові керівні органи Товариства. Було оновлено і розширено Правління, Президентом ВУЛТ було обрано Д-ра Олега Мусія, Головою Правління – Д-ра Миколу Тищука, Головою Етичної комісії став проф. Василь Князевич.

Наукова програма З’їзду, укладена з акцентом на міждисциплінарну взаємодію, була насиченою, цікавою і різноманітною. Партнерами в організації наукових заходів З’їзду, зокрема, симпозіумів: «Виклики сучасної медицини», «Коморбідні стани в сімейній медицині» «Реабілітація: мультидисциплінарний підхід», стали Буковинський та Тернопільський медичні університети, Асоціація Стоматологів України, Українська Асоціація Сімейної Медицини, Світова Федерація Українських Лікарських Товариств (СФУЛТ).

Важливою частиною З’їзду стала конференція «Морально-етичні, правові і психологічні аспекти роботи лікаря», яку традиційно вже п’ять років поспіль організовує Хмельницька крайова організація ВУЛТ.

Суспільним питанням були присвячені також численні круглі столи і панельні дискусії, наприклад, «Система громадського здоров`я в Україні: міфи та реальність», «Українські лікарі за кордоном: освіта і робота», «Професійне вигорання в охороні здоров’я» тощо.

Всього в З’їзді і в його різноманітних наукових заходах взяло участь понад 500 лікарів з усієї України. Учасники З’їзду прийняли Резолюцію і Звернення.

[1] ВУЛТ було засновано напередодні проголошення незалежності 30 червня 1990 року
[2] Всеукраїнська Спілка Лікарів була заснована в жовтні 2017 року і діяла в часи УНР до 1921 року. Інший попередник ВУЛТ – Українське Лікарське Товариство діяло на західних землях України з 1910 до 1939 року.
детальна інформація: https://drive.google.com/file/d/1Yy2YMlZIi4ta09Th0a_-bgy1xXEQvKTA/view?usp=sharing