З’їзди

XІХ З’ЇЗД ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ЛІКАРСЬКОГО ТОВАРИСТВА

16-17 листопада 2023 відбувся ХІХ З’їзд Всеукраїнського Лікарського Товариства, в раках якого поведені наукові заходи та організаційне зібрання делегатів З’їзду для заслуховування звітів Президента, Правління, Ревізійної комісії, обрання Президента та Членів Правління ВУЛТ, прийняття основних документів з’їзду.

Лікарі України довірили керівництво Всеукраїнського Лікарського Товариства тим, хто зможе вирішити напрацьовані з’їздом завдання.

Щиро вітаємо Олега Мусія з обранням його президентом ВУЛТ та Даніеля Карабаєва з обранням його Головою правління ВУЛТ.

Регіональні організації вже вкотре виразили свою довіру пану Олегу та пану Даніелю!

Щиро бажаємо Вам впевнено йти до поставлених цілей та більше однодумців в оточенні!

Також, вітаємо з обранням Першим заступником Голови Правління ВУЛТ Андрія Гука, патріота своєї країни, який рятує життя на фронті та двох заступників Голови Правління – Ірину Мазур, яка призначена відповідальною за міжнародну діяльність організації та Олену Юзвак, відповідальну за регіональну політику. Вітаємо, також Олександра Квартального з обранням його скарбником організації, Костянтина Надутого з обранням його на посаду відповідального писаря ВУЛТ. Вітаємо Олега Каштеляна, Світлану Мушак та Акима Литвака з призначенням Головами поважних комісій ВУЛТ!

Колеги, представляємо Вам новий склад Правління ВУЛТ, Центральної ревізійної, Етичної та Нагородної комісій:

Правління ВУЛТ:

Базилевич Андрій Ярославович – Львів

Волосовець Олександр Петрович – Київ

Гук Андрій Петрович – Київ

Гущук Ігор Віталійович – Рівне

Дуб Наталія Євстахівна – Львів

Євстігнеєва Олена Валентинівна – Київ

Карабаєв Даніель Таїрович – Київ

Кавецький Тарас Михайлович – Київ

Квартальний Олександр Анатолійович – Київ

Островський Мирон Миколайович – Львів

Мазур Ірина Петрівна – Київ

Мазур Петро Євстахієвич – Тернопіль

Надутий Костянтин Олександрович – Київ

Нечаїв Станіслав Владиславович – Київ

Скрипка Сергій Миколайвич – Київ

Шупік Людмила Володимирівна – Київ

Юзвак Олена Войцехівна – Київ

Синиця Володимир – Львів

Середюк Нестор Миколайович – Івано-Франківськ

Ревізійна комісія:

Каштелян Олег Аркадійович (Голова)

Солонинка Григорія Ярославович

Поліванова Надія Петрівна

Етична комісія:

Літвак Аким Ізраілович (Голова)

Гордієнко Олена Василівна

Галіна Ірина Вікторівна

Гмиза Оксана Володимирівна

Мельник Іван Васильович

Нагородна комісія:

Мушак Світлана Олександрівна (Голова)

Луценко Марія Олександрівна

Секунда Марта Олександрівна

Дякуємо Ректору Національного Університету «Острозька академія» Пасічнику Ігору Демидовичу, його колективу та Члену Правління ВУЛТ Ігору Гущуку за неймовірну допомогу в організації наших заходів!

І звісно, дякуємо Збройним Силам України за можливість провести такі важливі для організації заходи в такі непрості часи!

XVIII З’ЇЗД ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ЛІКАРСЬКОГО ТОВАРИСТВА

5–6 листопада 2021 р. з Києва дистанційно відбулися ХVІII З’їзд Всеукраїнського лікарського товариства (ВУЛТ) та (в його рамках) Науково-практична конференція з міжнародною участю «Неінфекційні хвороби: національний план дій».

Починаючи з травня 2021р., оргкомітет ХVІII З’їзду кілька разів листуванням і через ЗМІ (пресу і сайти) звертався до лікарів України, голів крайових осередків ВУЛТ та Світової федерації українських лікарських товариств (СФУЛТ), керівників фахових лікарських товариств і асоціацій, ректорів закладів медичної вищої і післядипломної освіти, керівників науково-дослідних установ і закладів охорони здоров’я, керівників структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних (та Київської міської) державних адміністрацій з пропозицією якомога ширше взяти участь у наукових заходах з’їзду.

Із привітаннями до учасників чергового з’їзду ВУЛТ звернувся Франк Ульріх Монтґомері (Frank Ulrich Montgomery), професор, голова Постійного комітету європейських лікарів (Standing Committee of European Doctors), який серед іншого зазначив: «Постійний комітет європейських лікарів (CPME), представницька організація лікарів у Європі раді підтримати науково-практичну конференцію «Неінфекційні хвороби: національний план дій», організовану ВУЛТ

ХVІII З’їзд ВУЛТ також привітали:

  • Віталій Цимбалюк, академік Національної академії медичних наук України, професор, президент Національної академії медичних наук (НАМН) України, доктор медичних наук;
  • Василь Князевич, завідувач кафедри управління охороною суспільного здоров’я Національної академії державного управління при Президентові України, експерт Міністерства охорони здоров’я України;
  • Віталій Алєксєєв, директор компанії «Ергоком».

Олега Мусія з обрано президентом ВУЛТ та обрано Головою правління ВУЛТ Даніеля Карабаєва.

Також, вітаємо Ірину Мазур з обранням Першим заступником Голови Правління ВУЛТ та двох заступників Голови Правління – Костянтина Надутого та Олега Дуду.

Оновлений склад правління ВУЛТ:

Базилевич Андрій – Львів

Берікашвілі Наталія – Київ

Волосовець Олександр -Київ

Гук Андрій – Київ

Гущук Ігор – Рівне

Дуда Олег – Львів

Дирдикулієва Ніна – Полтава

Євстігнеєва Олена – Київ

Карабаєв Даніель – Київ

Кавецький Тарас – Київ

Островський Мирон – Львів

Литвак Аким – Одеса

Мазур Ірина -Київ

Мазур Петро -Тернопіль

Надутий Костянтин – Київ

Нечаїв Станіслав – Київ

Паньків Ігор – Тернопіль

Попіль Леся –Івано-Франківськ

Середюк Нестор – Львів

Синиця Володимир – Львів

Сівак Сергій – Луцьк

Скрипка Сергій -Київ

Стеблюк Всеволод -Київ

Шупік Людмила – Київ

Ярмола Анна- Львів

Вітаємо шановних членів правління з обранням!

Успіхів та нових звершень!

Резолюція XVIII З’їзду

____________________________________________________________________________________________________

ХVІІ з’їзд Всеукраїнського лікарського товариства відбувся у Полтаві 4–16 листопада 2019 року 

ПРОГРАМНІ ПИТАННЯ ХVІI З’ЇЗДУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ЛІКАРСЬКОГО ТОВАРИСТВА

  1. Лікарське самоврядування, професійна автономія і професійна відповідальність лікарів. Безперервний професійний розвиток і освіта.
  2. Зміни в охороні здоров’я в Україні: (і) реформування системи фінансування первинної та вторинної ланок надання медичної допомоги в Україні; (іі) громадське здоров’я; (ііі) фінансування, перспективи запровадження національного медичного страхування; (іv) медична освіта, управління (менеджмент) в охороні здоров’я, ліцензування, сертифікація, акредитація тощо.
  3. Реформування системи охорони здоров’я в Україні: роль і місце стоматологічної допомоги.
  4. Наукові здобутки та інноваційні технології в сучасній медицині (за спеціальностями): (і) діагностика, лікування, профілактика; (іі) організація охорони здоров’я та медичної допомоги; (ііі) наукові дослідження та стандарти (додаток 2, субтитли а–ь).

З’їзд внесено до Реєстру наукових заходів МОН України і Реєстру з’їздів, конгресів, симопзіумів та науково-практичних конференцій МОЗ України, які проводитимуться у 2019 році (п.10 розділу «З’їзди»).

____________________________________________________________________________________________________

ХVІ З’їзд Всеукраїнського Лікарського Товариства, 28 вересня – 01 жовтня 2017, м.Кам’янець-Подільський

01 жовтня 2017 року в м. Кам’янці-Подільському завершив свою роботу ХVІ З’їзд Всеукраїнського Лікарського Товариства (ВУЛТ).

Вперше за 27 років новітньої історії[1] З’їзд загальнонаціональної організації всіх лікарів проводився не в обласному центрі і в місті, де немає медичного університету. Це тому, що на Хмельниччині діє одна із найактивніших крайових організацій ВУЛТ, і тому, що минає 100 років з часу створення історичної попередниці ВУЛТ – Всеукраїнської Спілки Лікарів[2].

З’їзд розпочався з ювілейного пленарного засідання «УКРАЇНСЬКІ ЛІКАРІ ДОБИ УНР», для вшануванню лікарів, які з гідністю виконували свій професійний і громадянський обов’язок в буремні роки столітньої давнини.

Всеукраїнська Лікарська Асамблея «ЛІКАРСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ В КОНТЕКСТІ ЗМІН В ОХОРОНІ ЗДОРОВ’Я» була центральним заходом З’їзду.

На асамблеї з важливими доповідями виступили високоповажні промовці з України і зарубіжні колеги: очільник Польської лікарської палати –проф. Мацей Гаманкієвич та президент Південно-Східно Європейського Медичного Форуму – асоц.проф. Андрій Кехайов (Болгарія).

Це поважне лікарське зібрання було присвячено обговоренню нової (зведеної) редакції законопроекту «Про лікарське самоврядування», шляхів запровадження професійного самоврядування в медицині та ролі лікарської спільноти в процесах реформування охорони здоров’я в Україні.

З’їзд обрав нові керівні органи Товариства. Було оновлено і розширено Правління, Президентом ВУЛТ було обрано Д-ра Олега Мусія, Головою Правління – Д-ра Миколу Тищука, Головою Етичної комісії став проф. Василь Князевич.

Наукова програма З’їзду, укладена з акцентом на міждисциплінарну взаємодію, була насиченою, цікавою і різноманітною. Партнерами в організації наукових заходів З’їзду, зокрема, симпозіумів: «Виклики сучасної медицини», «Коморбідні стани в сімейній медицині» «Реабілітація: мультидисциплінарний підхід», стали Буковинський та Тернопільський медичні університети, Асоціація Стоматологів України, Українська Асоціація Сімейної Медицини, Світова Федерація Українських Лікарських Товариств (СФУЛТ).

Важливою частиною З’їзду стала конференція «Морально-етичні, правові і психологічні аспекти роботи лікаря», яку традиційно вже п’ять років поспіль організовує Хмельницька крайова організація ВУЛТ.

Суспільним питанням були присвячені також численні круглі столи і панельні дискусії, наприклад, «Система громадського здоров`я в Україні: міфи та реальність», «Українські лікарі за кордоном: освіта і робота», «Професійне вигорання в охороні здоров’я» тощо.

Всього в З’їзді і в його різноманітних наукових заходах взяло участь понад 500 лікарів з усієї України. Учасники З’їзду прийняли Резолюцію і Звернення.

[1] ВУЛТ було засновано напередодні проголошення незалежності 30 червня 1990 року
[2] Всеукраїнська Спілка Лікарів була заснована в жовтні 2017 року і діяла в часи УНР до 1921 року. Інший попередник ВУЛТ – Українське Лікарське Товариство діяло на західних землях України з 1910 до 1939 року.
детальна інформація: https://drive.google.com/file/d/1Yy2YMlZIi4ta09Th0a_-bgy1xXEQvKTA/view?usp=sharing