Діяльність ВУЛТ 2022-2023р.

24.02.2022 року з початком повномасштабного вторгнення РФ на територію України, стали актуальними питання, які, здавалося б, ніколи не повинні стати реальністю.

Підтримка світової лікарської спільноти

Березень 2022

Організовано збір гуманітарної допомоги для ТРО та ЗСУ

Червень 2022

За особистий внесок у справу гарантування національної безпеки і оборону України Голову правління ВУЛТ Даніеля Карабаєва нагороджено медаллю ” Відзнака Ради національної безпеки та оборони України ІІІ ступеня”

30 червня 2022 року проведено Історико-
термінолоґічна наукова конференція «25-річчя відновлення часопису
 Всеукраїнського Лікарського Товариства «Українські Медичні Вісті»»

Серпень 2022р.

8 серпня 2022 р. відбулося обговорення шляхів розвитку самоврядування у сфері охорони здоров’я за участю міністра охорони здоров’я, представників Офісу Президента, Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, працівників апарату Ради національної безпеки і оборони України (РНБО).

У ході дискусій своє бачення розвитку самоврядування у сфері охорони здоров’я висловили представники громадської організації «Всеукраїнське лікарське товариство», громадської спілки «Українська федерація професійних медичних об’єднань», громадської організації «Всеукраїнська наукова спілка БПР стоматологів», Міжнародного фонду «Відродження». Сторони погодилися, що самоврядування у сфері охорони здоров’я є необхідністю та логічним розвитком системи охорони здоров’я.

Жовтень 2022р.

  • Проведено ХIX КОНҐРЕС СВІТОВОЇ ФЕДЕРАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ ЛІКАРСЬКИХ ТОВАРИСТВ
  • Генеральна Асамблея Постійного Комітету Лікарів Європи (СРМЕ), 28 – 29 жовтня 2022 року, м. Прага, Чеська Республіка

Перший заступник Голови правління ВУЛТ – Ірина Петрівна Мазур та член Правління ВУЛТ – Андрій Базилевич взяли участь роботі Генеральної Асамблеї Постійного Комітету Лікарів Європи (СРМЕ), що проходила в м. Прага. була можливість поінформувати про стан медичної галузі та її потреби та висловити слова вдячності від українських лікарів Dr Christiaan Keijzer, President of the CPME; Sarada Das Secretary General; Calum Mackichan, Communication Officer and all CPME family.

У 2017 році Всеукраїнське лікарське товариство було прийнято до СРМЕ як асоційований член, а наразі обговорювали потреби України в гуманітарній допомозі.

В липні 2022 року в бюлетені СРМЕ вийшла друком інформація – стаття про ситуацію в Україні і допомогу світової спільноти

2023 рік

Січень 2023р

Продовжується робота по підтримці бійців ЗСУ. Проводиться збір коштів та закупівля необхідних медикаментів, виробів медичного призначення та ін.

Березень 2023

З перших днів війни в Україні європейські колеги підтримували українських лікарів. За ініціативи Всесвітньої медичної асоціації(WMA) та Постійного комітету лікарів Європи(CPME) вже 10 березня 2022 року було створено Фонд медичної допомоги Україні. І перша гуманітарна допомога надійшла в Україну наприкінці березня 2022 року. Лікарі різних країн світу зібрали кошти, купили медичне обладнання, лікарські засоби і передали в Україну загалом на суму понад 4 мільйони євро, що дало змогу українським лікарям надавати медичну допомогу постраждалим.

24 – 25 березня в Дубровніку, Хорватія, проходить зустріч СРМЕ та обговорення важливих питань, що хвилюють лікарів Європи. У складі української делегації президент Всеукраїнського Лікарського Товариства д-р Олег Мусій, професор Андрій Базилевич і професор Ірина Мазур. Згідно порядку денного засідання обговорювали питання подальшого залучення коштів до Фонду медичної допомоги Україні. В своїй доповіді говорила про складну ситуацію на Сході України і значну кількість поранених військових і серед цивільного населення. Медична спільноти і надалі буде підтримувати лікарів України!

Квітень 2023р.

  1. Всеукраїнським Лікарським Товариством направлено відкритий лист до Міністретсва Охорони Здоров’я України щодо непідтримки лікарською спільнотою Проєкту закону “Про самоврядування в сфері охорони здоров’я в України”.

2. Всеукраїнське Лікарське Товариством було направлено лист до Міністерства охорони здоров’я країни щодо Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2023 р. № 174 «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я».

Всеукраїнське Лікарське Товариство звернулось до Київської міської державної (військової) адміністрації, Голів обласних рад, районних, селищних, міських, районних у містах, об’єднаних територіальних громад з питання реалізації вами Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2023 р. № 174 «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я».

3. За результатами заходів по забезпеченню підтримки ЗСУ, Голова правління ГО “Всеукраїнське лікарське товариство”, ГО “Київська крайова організація “ВУЛТ” Даніеля Карабаєва відзначено подякою від Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

30-31 травня 2023 року

ІІ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ КОНГРЕС З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ «Протимікробна резистентність: світові виклики»

За організації Всеукраїнського лікарського товариства, Постійного комітету лікарів Європи і компанії MedEvent 30-31 травня 2023 року було проведено ІІ Національний медичний конгрес з міжнародною участю: «Протимікробна резистентність: світові виклики» з

В фокусі уваги міжфахова інтеграція та вирішенню проблем профілактики антимікробної резистентності, впровадженню сучасних стандартів антимікробної терапії в діяльність закладів охорони здоров’я.

Поширення резистентності до протимікробних лікарських засобів є глобальним викликом для медицини та потребує вжиття невідкладних заходів. Зменшення ефективності лікування небезпечних для життя інфекцій при застосуванні сучасних протимікробних препаратів призводить до зростання смертності населення України.

30.06.2023р. Проведено щорічну історико-термінологічну наукову конференцію, яка була присвячена 10-річчю революції гідності.

21.07.2023 Проведено презентацію результатів щорічного опитування медичних працівників

Переглянути конференцію

Дякуємо нашим партнерам Актив-Груп за багаторічну співпрацю та надважливу роботу по вивченню та висвітленню думки медичної спільноти.